Kalite ve Güvenin Adresi..

Mergen'de Güvenilir Ellerde
Sepetim 0,00 TL
Motor Yağı Değişimi

MERGEN Servis Noktaları'nda motor yağı değişimi için OEM onaylı Castrol Total ve Elf marka motor yağları kullanılmaktadır ve tüm işçilik ile yedek parçalar bir yıl garantilidir.

Motorunuzu korumak için, MERGEN uzmanlarının tavsiyelerine kulak verin.

Motor Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Motor yağı aracınızın hareketli parçalarını yağlar ve bu sayede koruyucu bir kalkan görevi görür;

  • Sürtünme ve aşınmayı azaltır.
  • Kirlilik oluşumunu kontrol altında tutar.
  • Motorun aşırı ısınmasını önler.
  • Sızdırmazlık sağlar.

Araca Uygun Motor Yağı Seçimi

Araç motorları, değişik ısı aralıklarında ve zorluklarla çalışan yüzlerce hareketli parçadan oluşan karmaşık bir yapıdır. Motor yağı kalitesinin bu zorlu çalışma koşulları ile eşit ölçüde baş edebilecek düzeyde olması ve en önemlisi motor yağının araç üreticilerinin tavsiyeleri ve standartları doğrultusunda seçilmesi gerekir. 

Siz de aracınıza en uygun motor yağını öğrenmek için, hemen size en yakın MERGEN servis noktasını ziyaret edin. 

 

Motor Yağ Değişimi Neden Yapılır?

Motor yağı zamanla bozulup etkisini yitireceğinden, düzenli kontroller ve yılda en az bir kez yağ değişimi gereklidir. Motor yağının bozulmasına sebep olan etkenlerin başında şehir içi kullanımlar, yüksek devirli sürüşler, yanma kalıntıları, nem ve toz gelir.

 

Motor Yağ Değişiminin Faydaları Nelerdir?

Motor yağı yapılan basıncın metale zarar vermesini engeller. Yenilenen motor yağı uzun vadede motorun yanmasını, motorun aşınmasını, motorun tıkanmasını, ve motorun aşırı ısınmasını önler. Yağ değişimi motorun ömrünü uzatır, aracın performansını iyileştirir ve yakıt tasarrufu sağlar. Bu sayede büyük bütçeler ayırarak aldığınız aracınızı daha uzun süre kullanıp, yakıt tüketiminizi optimize ederek bütçenize de zarar vermemiş olursunuz.

 

Motor Yağ Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Araç üreticilerin tavsiyeleri doğrultusunda, kullanılan yağın türüne ve kat edilen kilometreye göre, aracınızın motor yağı yılda en az 1 kez yenilenmelidir. Bu üst sınır, eski araçlar için her 5.000 km'de bir, yeni araçlar içinse ortalama en fazla 20.000 km'de bir olarak düşünülebilir.

 

Motor Yağ Değişim Süresi Geçerse Ne Olur?

Motor yağı, motorun uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlar, motorun kullanma süresini uzatır ve motor için hayati önem taşır. Zamanında değiştirilmezse motoru temizleyen ve koruyan yağ kirlenmeye ve görevini yerine getirememeye başlar. Kirlendikçe koruyucu özelliğini yitirir, hareketli parçalar aşınır ve aracın motoru bozulmaya ve performansı azalmaya başlar.

 

Motor Yağ Değişimi Nerede Yapılır?

MERGEN güvencesiyle uzmanlarımız, aracınızın motor yağı seviyesini ve kirlilik durumunu kontrol eder ve gerekirse motor filtresi ve motor yağını değiştirirler. Servis noktalarımızda motor yağı ve yağ filtresi değiştirme işlemi araç üreticilerinin talimatları, standartları ve tavsiyesi doğrultusunda orijinal ekipman onaylı (OEM) ürünler kullanılarak yapılır.

Ücretsiz araç check-up'ı servisinden yararlanıp, yağ değişimi işleminizi gerçekleştirmek için sizi de en yakın MERGEN'e bekliyoruz. 

 

Motor Yağ Değişiminde Hangi Filtreler Değişir?

MERGEN uzmanları, yağ değişimi sırasında yağ filtresinin yanında, yapılan kontrollerde değişim gerektiğinin tespiti halinde yakıt filtresi ve hava filtresini de değiştirebilir.  Tüm bu işlemler sadece ihtiyaç halinde ve onayınıza istinaden yapılır.

 

Motor Yağ Değişimi Fiyatları

Motor yağ değişimi fiyatları MERGEN güvencesi altında, aracınızın yağ değişimi işleminizi orijinal ekipman onaylı ürünlerle güvenilir ellerde gerçekleştirebilirsiniz. Yağ değişimi fiyatları, aracın marka, model ve motor yılına göre değişiklik göstermektedir. Motor yağı değişimi fiyatları için size en yakın MERGEN ile iletişime geçmenizi ve dataylı bilgi almanızı tavsiye ederiz.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et