Kalite ve Güvenin Adresi..

Mergen'de Güvenilir Ellerde
Sepetim 0,00 TL
Periyodik Araç Bakımı

Mergen'de orijinal ekipman onaylı periyodik araç bakımı ve ücretsiz check-up fırsatını kaçırmayın!

İşçilik ve Yedek Parça Garantili Periyodik Araç Bakımı Mergen'de!

 

Periyodik Araç Bakımı Euromaster'da 1 Yıl Yedek Parça ve İşçilik Garantisiyle!

Aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun, Mergen'de 1 yıl yedek parça ve işçilik garantisiyle sunulan periyodik araç bakımı sayesinde yola güvenle devam edersiniz. Mergen'ın orijinal ekipman onaylı Bosch yedek parça ve Total veya Elf marka motor yağları güvencesiyle sunduğu periyodik araç bakımı, aracınızın yıllık ve kilometre bakımlarını kapsar.

 

Periyodik Araç Bakımı Ne İşe Yarar? 

Yeni nesil araçlar her ne kadar en son teknolojilerle ve en kaliteli malzemelerle üretiliyor olsa da, aracınızı oluşturan parçaların da bir ömrü vardır. Aracınızın üretiminde kullanılan parçalar zamanla etkisini yitirir. Bu yüzden marka veya modeli ne olursa olsun her araç düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Aracınızda bu tür sorunların olup olmadığını görebilmek için öncelikle kontrol edilmesi ve gerekirse aşınan veya etkisini yitiren parçaların yenilenmesi gerekir.

Düzenli kontrol ve bakımlar yapılmazsa aracınızın vereceği tepkilerden de bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz fakat beklenmedik arıza ve kaza riski, bakımı ve kontrolleri düzenli yapılmayan araçlarda oldukça yüksektir. Periyodik araç bakımı beklenmedik arıza ve kaza risklerini en aza indirirken, aracınızın daha etkili çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimini de azaltır. Bu sayede hem yola güvenle devam eder, hem de bütçenize zarar vermemiş olursunuz. 

 

Periyodik Araç Bakımı Hangi İşlemleri Kapsar?

Periyodik araç bakımı sırasında yapılacak işlemler, araç marka ve modeli ile katedilen kilometreye göre değişiklik gösterir. Periyodik araç bakımı sırasında yapılan işlemleri genellemek gerekirse; motor yağı değişimi, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişimi, katedilen kilometreye göre ihtiyaç varsa yakıt filtresi ve triger kayışı değişimi ile ücretsiz araç check-up'ı sırasında bir sorun tespit edilirse fren hidrolik sıvısı, fren diskleri, fren balatası gibi malzemelerin yenilenmesini kapsar. Mergen servis noktalarında yaptıracağınız tüm işlemlerde ihtiyaçlarınızı ve ne ödeyeceğinizi önceden bilir, işlemler sonunda sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Periyodik Araç Bakımı Yapılmazsa Ne Olur? 

Büyük bütçeler ayırarak aldığınız aracınızın periyodik bakımları yapılmadığı zaman bütçenize, sürüş güvenliği ve sürüş konforuna olumsuz etkileri vardır.

  • Periyodik araç bakımı yapılmayan aracın kullanım ömrü azalır.
  • Aracınızı oluşturan parçalar zamanla aşınacağı ve etkisini yitireceği için, ani araç arızası ve arızalara bağlı kaza riski artar. Bu da hem sizi, hem sevdiklerinizi, hem de trafikteki diğer sürücüleri riske atar.
  • Aracın performansı düşeceğinden yakıt tüketimi artar ve sürüş konforu azalır.



*Yeniden satış fiyatları Mergen Servis Noktaları tarafından müstakil olarak ve serbestçe belirlendiginden, illere, Mergen Servis Noktalarının satış ve fiyat belirleme politikalarına, araç marka, model, üretim yılına göre farklılık gösterebilir. Periyodik araç bakımı için ilgili Mergen Servis Noktasından en az 3 gün önce randevu almanızı tavsiye ederiz. Araç marka/model bilgilerinizi girerek size en yakın Mergen Servis Noktasına fiyatlandırma talebi gönderin, uzmanlarımız sizi arasın. 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et